MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

Bizi takip edin

\

Duyurular

 • ISCSO 2017 Yarışması

  ISCSO 2017, uluslararası yapı optimizasyonu yarışması başvuruları başlamıştır. Amacı lisans ve lisansüstü öğrencileri, mühendislik optimizasyon problemlerini çözmeye yöneltmek olan bu yarışma, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde eğitim gören öğrencilere katılım olanağı sağlamaktadır. ISCSO 2017 onursal başkanı, Odtü İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Oğuzhan Hasançebi'dir.

 • TH5 Yenilendi


  Bölümümüz TH-5 sınıfı Yüksel Proje’nin sağladığı cömert destek ile yenilenmiştir. Yenilenmiş olan sınıfımızın açılışı ODTÜ Rektörü, Yüksel Proje yönetcileri ve Bölümümüz akademik ve idari personelinin katılımı ile 23 Ekim 2017’da yapılmıştır.


 • ODTÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. M. Tuğrul Yılmaz'ın TUBITAK 1001 Projesi

  ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. M. Tuğrul Yılmaz, TUBITAK 1001 kapsamında, “Türkiye Üzerinde Yer Gözlem Verileriyle İyileştirilmiş Yüksek Çözünürlüklü Homojen Radar Yağış Haritası Elde Edilmesi” projesini yürütmektedir. Baş araştırmacı olan Yrd. Doç. Dr. M. Tuğrul Yılmaz, projede Doç. Dr. İsmail Yücel ve doktora öğrencisi Eren Düzenli ile çalışmaktadır. 2017 yılında başlayan projenin, 2020 yılında bitmesi öngörülmektedir.

Öğrenci İşleri Duyuruları

 • Taşıt Pulu Başvuru Sonuçları

  Sarı ve Kahverengi Taşıt Pulu Başvuruları sonuçlandırılmış olup aşağıdaki linklerde ilan edilmiştir. Şu an için her iki kontenjan da dolmuş durumdadır. Bir ay sonra almayan öğrencilerin yerine yedek listeler gönderilecektir. Yedek Listeler bu gün 05.10.2017 açılacak ve 05.11.2017 tarihinde kapatılacaktır.

  Kahverengi Taşıt Pulu Listesi

 • 2016 - Spring / CE600 Exam Results

  2016 - Spring / CE600 exam results are announced.

  You can view your results in http://civil.ce.metu.edu.tr/utilities/#/exam_results by signing in with your student credentials.

 • Doktora Yeterlik Sınav Sonuçları Duyurusu

  Doktora Yeterlik Sınav sonuçlarına aşağıdaki adresten ulaşılabilir. Doktora Yeterlik Sınavını geçen öğrencilerin Haziran ayı sonuna kadar Tez İzleme Kurulu Ataması yapması gerekmektedir.

  http://ce.metu.edu.tr/tr/doktora-yeterlik-sinavi-sonuclari