MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

Bizi takip edin

Duyurular

 • ODTÜ İnşaat Müh. öğrencileri ASCE öğrenci yarışmasında finalist oldu

  ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Satuk Bugrahan Sari ve yüksek lisans öğrencisi Muhammet Durmaz'dan oluşan takım American Society of Civil Engineers (ASCE) GeoInstitute tarafından düzenlenen "Geoprediction" öğrenci yarışmasında finalist olarak seçildiler. Öğrencilerimiz 26 Şubat 2020'de Minneapolis, Minesota'da düzenlenen olan geoteknik kongresi Geocongress'de (https://www.geocongress.org/) yapılacak olan öğrenci yarışmasında sonuçlarını sunmak üzere davet edildiler. Yapılacak olan sözel sunumlar yarışma nihai değerlendirmesinde toplam puanın %30'unu oluşturacak.

 • SEMİNER: Japonya'da Lisansüstü Eğitim Yapmak İsteyenler İçin Fırsatlar ve Prosedürler

  Japonya'da Lisansüstü eğitim yapmak isteyen öğrencilerimiz için yol gösterici bir seminer hazırladık. Seminer Turkiye'de deprem ile ilgili projelerde Japonya tarafında görev almış, Fumiko Yoshikawa tarafından 2 Ocak 2019 tarihinde saat 14:00 te İnşaat Mühendisliği Bölümü K1 Binası Zemin Kat 106 nolu seminer salonunda yapılacaktır. Japonya'da Lisansüstü eğitim planlayan her Bölümden lisans ve lisansüstü öğrencilerimize duyurulur.

 • 2008 yili mezunumuz YANDEX Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

  Sn. Onur Karahayıt Yandex Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Lisans derecesini 2008 yılında bölümümüzden alan mezunumuz, Ohio Eyalet Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesini alarak mezun oldu. Onur Karahayıt, NASA projesinde 2009-2011 döneminde Mars yüzeyini robotlarla haritalamak için araştırmacı olarak çalıştı. Harita hizmetleri, pazarlama, ürün geliştirme ve iş geliştirme de dahil olmak üzere, Yandex Türkiye'nin her operasyonundan sorumlu olacak. Mezunumuzu tebrik ediyor işinde başarılar diliyoruz!

Öğrenci İşleri Duyuruları

 • CE600 Ön Değerlendirme Sınavı

  DOKTORA ÖN DEĞERLENDİRME SINAVI ( CE 600 )

  2019-2020 1. dönemi için; Sınav tarihi: 27 ARALIK 2019 Sınav Yeri : DR1 Sınıfı Sınav Saati : 13:30

 • SARI TAŞIT PULU SONUÇLAR

  Sarı Taşıt Pulu Alabilecek Öğrenci Listesi

  Taşıt Pulunuzu almak için 26 Eylül 2019 tarihinde İç Hizmetler Müdürlüğüne gidiniz.

 • Lisans Öğrencilerine Kayıt Hatırlatmaları

  Lisans Öğrencilerimizin Kayıtlar sırasında derslerini alırken yada kontrol ederken dikkat etmeleri gereken hususlar aşağıdaki linkte sıralanmıştır. 

  Lisans Öğrencilerine Kayıt Hatırlatmaları