MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

Bizi takip edin

\

Duyurular

 • ODTÜ İnşaat Mühendisliği Öğrencileri ASCE Geoprediction 2017 yarışmasında 3’üncü oldular

  ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi Celal Emre Üyetürk ve yüksek lisans öğrencisi Emir Ahmet Oğuz’dan oluşan takım, American Society of Civil Engineers (ASCE) GeoInstitute'un düzenlediği Geoprediction 2017 geoteknik öğrenci yarışmasında üçüncülük derecesi kazandı.

 • Erasmus Mundus Lisansüstü Programları ve Bursları

  Erasmus Mundus Lisansüstü Programları ve Bursları bilgilendirme toplantısı 3 Mart 2017 Cuma Günü saat 16:30 - 18:30 arasında İnşaat Mühendisliği K1 binası girişindeki seminer odasında yapılacaktır.

 • Ayça Demirbaş (Öztürk)’un vefat ettiğini üzülerek bildiririz

  Bölümümüzün 2008 yılı mezunlarından, Ayça Demirbaş (Öztürk)’un vefat ettiğini üzülerek bildiririz.

  Ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Öğrenci İşleri Duyuruları

 • Dilekçeler

  Sayın Öğrencilerimiz;

   

  Bölüme vermiş olduğunuz dilekçeler Bölüm Başkanlığımızca incelenmiştir. Sonuçlar aşağıda gönderilmektedir. Öğrencilerimizin kayıt için 1 Mart 2017 Çarşamba gününü sisteme girmeleri ve dersleri kayıtlarına eklemeleri gereklidir. Aşağıda birden fazla seçeneği olan dersler için (veya ile ayrılmış olan dersler için) Bölüm öğrenci işleri ofisine gelip bilgi vermeniz gerekmektedir.

 • DİLEKÇELER Kayıt ile ilgili DUYURU

  Sayın Öğrencilerimiz;

   

  4. sınıf dersleri (RE ve TE dersler) için ek kontenjan açılmayacaktır.

 • 4. Sınıf Seçmeli Derslerine Yerleştirme Sistemi Duyurusu
  4. sınıf seçmeli derslerine yerleştirme sistemimiz bu dönem itibariyle değiştirilmiştir. Yeni sistemde başvurular internet üzerinden değil, dersi açan öğretim üyesi ile iletişime geçilerek yapılacaktır. Sistem kısaca şu şekilde çalışmaktadır: