MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ


ODTÜ İnşaat Mühendisliği Öğrencileri ASCE Geoprediction 2016 yarışmasında 3’üncü oldular

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi Gökmen Dedemen ve yüksek lisans öğrencisi Berkan Söylemez’den oluşan takım, American Society of Civil Engineers (ASCE) GeoInstitute'un düzenlediği Geoprediction 2016 geoteknik öğrenci yarışmasında üçüncülük derecesi kazandı.

Öğrenciler ön değerlendirmeyi başarıyla geçerek sözlü sunum yapmak üzere 14-17 Şubat 2016 tarihlerinde Phoenix, Arizona'ya davet edilmişlerdi. ASCE GeoInstitute’un yıllık kongresi (http://www.geo-structures.org/) kapsamında yarışmada sunum yapan ogrencilerimiz, Oregon State ve Arizona State Üniversitelerinin ardından 3’üncü oldular.

Geoprediction 2016 öğrenci yarışmasının konusu, Seattle'da bir derin kazıda oluşan yanal deformasyonların en doğru şekilde tahmin edilmesi ile ilgiliydi. Akademik danışmanları Dr. Nejan Huvaj olan öğrencilerimiz, sonlu elemanlar yöntemini kullanarak raporlarını hazırladılar. Yarışma bilgi dokümanını aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz:

https://www.dropbox.com/sh/svowimifwnksg5w/AACFmT1A2cy0JZCk-Ok8TzBva?dl=0

 

Öğrencilerimiz yarışma öncesinde San Francisco’da University of California at Berkeley ve Stanford University kampuslerini ziyaret etme ve bu üniversitelerde okumakta olan ODTÜ İnşaat Mühendisliği öğrencileri ile görüşme fırsatı da buldular.

 

Öğrencilerimiz Berkan ve Gökmen'i bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.