BÖLÜM BURS KOMİTESİ

İnşaat Mühendisliği Bölümü Burs Komitesi, akademik başarı ve ekonomik ihtiyaç ölçütlerini dikkate alarak Bölüm öğrencilerimize her yıl değişik burs imkanları sunmaktadır. Bölüm Burs Komitesi aşağıdaki öğretim üyelerinden oluşmaktadır:

Dr. Murat Altuğ Erberik

Dr. Melih Çalamak

Dr. Afşin Sarıtaş

Dr. Nurünnisa Usul (Emekli – Onursal Üye)

Dr. Metin Arıkan (Emekli – Onursal Üye)

Korhan Kocamaz (Burstan Sorumlu Bölüm Asistanı)

Burs almak isteyen öğrenciler her yılın Ekim ayında (akademik yılın başlangıcında) yapılan duyurular sonrası başvuru yapabilmekte ve aynı ay içinde yapılan sözlü mülakat sonucunda burs fonundan yararlanabilmektedirler.

Burs Fonuna yapılan bağışlar, ODTÜ Geliştirme Vakfı tarafından işletilen bir banka hesabına yatırılmakta ve bursiyerlere ödemeler bu hesap aracılığıyla yapılmaktadır. Hesap bilgileri aşağıda verilmektedir. Burs Fonumuza katkılarınızı bekliyor, ilginiz için şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Burs Fonumuza şimdiye kadar bağış yapmış tüm öğretim üyelerimize, mezunlarımıza, hayırseverlerimize ve dostlarımıza teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.

Hesap Adı: ODTÜ Geliştirme Vakfı İnşaat Mühendisliği Burs Kulübü

Banka/Şube: İş Bankası ODTÜ (4229) Şubesi

Hesap Numarası: 0344393

IBAN: TR20 0006 4000 0014 2290 3443 93

(Not: Burs fonuna para aktarırken açıklama kısmına lütfen "Burs Fonuna Bağış" diye yazınız.)

Burslarla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen Bölüm Burs Komitesi ile (insmuhbk@metu.edu.tr) ile temasa geçiniz.

KARİYER BURSLARI

  • Yurtiçi ve yurtdışında endüstri maden ve enerji tesisleri mühendislik ve taahhüt alanlarında faaliyet gösteren ve bugüne kadar ilgili alanlarda bir çok önemli proje tamamlayan UET Uran Endüstri Tesisleri İnş. Ve Tic. A.Ş. , ODTÜ Burs Fonu üzerinden mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik sürdürdüğü katkıların yanı sıra; bölümüze özel olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda ilk 7000'e girmiş olup Bölümümüzü tercih eden 1 öğrenciye mezun olana kadar 4 yıl boyunca aylık 1500 TL kariyer bursu vermektedir.

EĞİTİM BURSLARI

  • Çok genç yaşta kaybettiğimiz sevgili öğrencimiz Meril Çiğdem Durmuş adına ailesi tarafından her akademik yılda 5 lisans öğrencisine Meril Çiğdem Durmuş Bursu verilmektedir. Aylık burs ödemesi öğrenci başına 1500 TL'dir. Bursa başvuru şartları; bölümümüzün ikinci, üçüncü veya dördüncü sınıf öğrencisi olmak ve genel not ortalamasının (CGPA) 3.0'ün üzerinde olmasıdır. Burs olanakları için Bölüm Burs Komitesi tarafından açık kontenjan olması durumunda gönderilen duyuru e-postalarını lütfen takip ediniz.
  • Osman Mimarsinanoğlu Bursu her akademik yıl 9 ay boyunca (Ekim-Haziran) 10 adet ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisini desteklemektedir. Bu akademik yıl aylık burs miktarı 1000 TL'dir. Bursiyerler, her yılın Ekim ayında Burs Kulübü'ne yapılan genel başvurular arasından akademik başarı ve ekonomik ihtiyaç durumları göz önüne alınarak seçilmektedir.
  • Cezayirlioğlu ailesi tarafından 20 yılı aşkın süredir ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans öğrencilerine verilmekte olan Cezayirlioğlu Bursu, 9 ay boyunca öğrencilere maddi destek sağlamakta olup içinde bulunduğumuz akademik yılda miktarı öğrenci başına 1250 TL/ay'dır. Bursiyerler, her yılın Ekim ayında Burs Kulübü'ne yapılan genel başvurular arasından akademik başarı ve ekonomik ihtiyaç durumları göz önüne alınarak seçilmektedir.