KARİYER BURSLARI

  • Uzun yıllardır Rusya Federasyonu’nda büyük ve başarılı projelere imza atmış olan AD Construction Firması bu sene Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda ilk 5000’e girmiş olup Bölümümüzü tercih eden 2 öğrenciye mezun olana kadar 4 yıl boyunca (Hazırlık sınıfı dahil edilirse 5 yıl) aylık 1500 TL kariyer bursu verecektir. Buna ek olarak, bursiyer öğrencilerin stajlarını Firmanın Rusya Federasyonunda bulunan şantiyelerinde gerçekleştirme şansları olacaktır.
  • Yurtiçi ve yurtdışında endüstri maden ve enerji tesisleri mühendislik ve taahhüt alanlarında faaliyet gösteren ve bugüne kadar ilgili alanlarda bir çok önemli proje tamamlayan UET Uran Endüstri Tesisleri İnş. Ve Tic. A.Ş. , ODTÜ Burs Fonu üzerinden mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik sürdürdüğü katkıların yanı sıra; bölümüze özel olarak 2020 yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda ilk 7000'e girmiş olup Bölümümüzü tercih eden 1 öğrenciye mezun olana kadar 4 yıl boyunca aylık 1000 TL kariyer bursu verecektir.

EĞİTİM BURSLARI

  • Uzun yıllardır Rusya Federasyonu’nda büyük ve başarılı projelere imza atmış olan AD Construction Firması, başarılı ve ekonomik desteğe ihtiyacı olan üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimize mezun olana kadar aylık 1000 TL eğitim bursu verecektir. Buna ek olarak, bursiyer öğrencilerin stajlarını Firmanın Rusya Federasyonunda bulunan şantiyelerinde gerçekleştirme şansları olacaktır.
  • 1996 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösterip pek çok önemli projeyi başarıyla tamamlamış olan ve sektörün önde gelen mühendislik ve teknik müşavirlik firmalarından biri olan PROMER Müşavirlik Mühendislik A.Ş. (http://www.promerengineering.com.tr) uzun yıllardır Burs Fonumuza önemli katkılar vermektedir. Bu bağlamda, PROMER her sene başarılı ve ekonomik desteğe ihtiyacı olan üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimize eğitim bursu vermektedir. Ayrıca başarılı bursiyerlere imkanları dahilinde mezuniyet sonrası iş olanakları da sağlayabilmektedir.
  • Not ortalaması 3.00 üzerinde olan ve ihtiyacı olan bir öğrenciye, yılda 10 ay boyunca 2500 TL/ay olarak Şerife Ayşe Yıldırım özel başarı bursu verilecektir.
  • Mezunumuz Devlet Devrim Sönmez'in Anısına Burs: Erken yaşta kaybettiğimiz ODTÜ İnşaat 1990 mezunlarından Devlet Devrim Sönmez'in anısını yaşatmak amacıyla öğrencilerimize burs verilecektir. Verilecek burslar ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde okumakta olan, başarılı fakat maddi güçlük çeken öğrencilerimize yöneliktir. Bursiyer öğrencilerimiz, kriterleri sağlayan adaylar arasından Burs Komitemizce belirlenecektir. Bursumuz, öğrencimiz eğitimine başarılı şekilde devam ettiği sürece – CGPA iki dönem üst üste 2.5'in altına düşmediği hallerde – lisans programından mezun olana kadar devam edecektir.

BÖLÜM BURS KOORDİNATÖRLÜĞÜ

İnşaat Mühendisliği Bölümü Burs Koordinatörlüğü, akademik başarı ve ekonomik ihtiyaç ölçütlerini dikkate alarak Bölüm öğrencilerimize her yıl değişik burs imkanları sunmaktadır. Burs almak isteyen öğrenciler her yılın Ekim ayında yapılan duyurular sonrası başvuru yapabilmekte ve aynı ay içinde yapılan sözlü mülakat sonucunda burs fonundan yararlanabilmektedirler.

Burs Fonuna yapılan bağışlar, ODTÜ Geliştirme Vakfı tarafından işletilen bir banka hesabına yatırılmakta ve bursiyerlere ödemeler bu hesap aracılığıyla yapılmaktadır. Hesap bilgileri aşağıda verilmektedir. Burs Fonumuza katkılarınızı bekliyor, ilginiz için şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Burs Fonumuza şimdiye kadar bağış yapmış tüm öğretim üyelerimize, mezunlarımıza, hayırseverlerimize ve dostlarımıza teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.

Hesap Adı: ODTÜ Geliştirme Vakfı İnşaat Mühendisliği Burs Kulübü

Banka/Şube: İş Bankası ODTÜ (4229) Şubesi

Hesap Numarası: 0344393

IBAN: TR20 0006 4000 0014 2290 3443 93

(Not: Burs fonuna para aktarırken açıklama kısmına lütfen “Burs Fonuna Bağış” diye yazınız.)

Burslarla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen Bölüm Burs Koordinatörlüğünden Prof. Dr. Murat Altuğ Erberik (altug@metu.edu.tr) ile temasa geçiniz.