ODTÜ

İnşaat Mühendisliği Bölümü

Akademik ve İdari Kadro ve Mezunlarımız

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünün kuruluş yıllarından günümüze kadar olan süreçte Bölümümüzün sağlam bilimsel temelini kuran akademik ve idari kadroyu, bu süreçte yaşanan zorlukları, başarıları ve öğrencilik yıllarının güzel anılarını paylaşacağımız geçmişten geleceğe köprü kuracak.

ODTÜ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

"YAŞAYAN TARİH"

arşivini sunmaktayız. Bu arşivin hazırlanması Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Türer döneminde 2021 Bölüme ait bir tarih arşivi olması önerisi ve desteği başladı. Bu çalışma Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Erdem Canbay döneminde aynı destek ile devam ederek Prof. Dr. Nejan Huvan Sarıhan katkıları tamamlandı.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Yaşayan Tarih Arşivi, mezunlarımız ve hocalarımızın gönderdiği fotoğraflar, bilgiler ve desteği ile ortaya çıkmış, Bölüm Başkanlarımız ve Engin Karaesmen, Ünal Şorman ve Tuncer Örüklü önerileriyle şekillenmiştir.

Yaşayan Tarih Arşivi, ilgi duyan bütün ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunlarımızın Bölüm tarafından belirlenen adres üzerinden yapacakları yeni eklemeler ile sürekli yenilenerek yaşayan bir tarih olacaktır.

Yaşayan Tarih Arşivi, Bölüm Asistanlarımız Pınar Arıkoğlu ve Gamze Muratoğlu'nun özverili, titiz ve yoğun teknik altyapı çalışmaları ile başarıyla sonuçlandırılmış ve sizlere sunulmuştur.

Bölümümüzün genç kuşaklara bir armağanı olan bu çalışmaya emek vermek hepimiz için onur kaynağı olmuştur.

Saygı ve Sevgilerimizle,

Prof. Dr. Ayşen ERGİN

ODTÜ'LÜ OLMAK


Son Güncelleme:
07/04/2022 - 15:47